Já & design

Dá se jen okrajově říci, že podle toho, jak člověk žije, jak se chová ve společnosti, jaký obývá dům, jak se obléká, jakého má mazlíčka, takové má povahové rysy. A to samé platí v interiéru. Je úžasné, že každý vidíme krásu v něčem jiném. Úkolem designéra je vcítit se, naslouchat druhému a být mu co nejvíce nápomocen při jeho realizaci.

Já sama mám osobitý vztah k přírodě a ke všemu, co k ní patří. Rozpoznávat v interiéru teplo dřeva a ohně, chladnou atmosféru kamenů a skla, neopakovatelnou vůni levandule a vůbec dýchat ten svěží vánek přírody, je mi na duši blízké.

Mám ráda osobitou atmosféru venkovských stavení. Kdybych si měla vybrat kuchyň svých snů, tak by to byla určitě typická provensálská kuchyně ve světlém provedení. Vzbuzuje ve mně pocit něžnosti, lehkost a nostalgie.

Teorie & realita

Poprvé jsem s designem začala „experimentovat“ u mě doma. Načetla jsem odborné publikace, načerpala inspiraci a pustila jsem se do realizace. Z výsledku jsem měla radost, kterou ještě umocňovaly pochvaly od návštěv, ze kterých začaly vznikat první poptávky na mé (zatím) laické poradenství.

A zde byl první impuls k tomu, abych se pustila na profesionální dráhu bytového designéra. Teorii jsem načerpala na Design škole, kterou jsem následně začala využívat u svých prvních zakázek. Inspiraci sbírám neustále, a to nejen na výstavách a seminářích, ale i v přírodě, která je nekonečnou studnicí nápadů.

Můj závěrečný projekt v rámci studia na Design Škole se nesl v duchu prázdnin u babičky. Patinovaný nábytek, kovové doplňky, přírodní barvy, květovaný dekor, to jsou prvky jednoho ze stylů, ve kterých ráda tvořím.

Co vám mohu nabídnout?

Samozřejmě, že pro vás navrhnu moderní designový interiér, ale mojí pečetí vždy bude použití poctivého materiálu a snaha o vytvoření příjemné domácí atmosféry. Na druhou stranu se nemusíte obávat přemíry dekorací, na které se zbytečně práší. Vyberu jen několik dominantních prvků a ty vám pomohou se doma cítit skutečně pohodově.

Upřednostňuji individuální přístup již od začátku spolupráce, kdy se seznámím s vašimi představami. Poradenství i realizace interiérů na klíč realizuji především ve městech i v okolí Poděbrady, Nymburk, Kolín, Pardubice, Hradec Králové a v Praze.

1